Neuznávaná plemena koček

5.Neuznávané plemena koček

 

Americký bobtail je plemeno,které se mimo zemi původu vyskytuje jen zřídka.Toto plemeno vzniklo spontálnní přirozenou mutací.Říká se,že ve Spojených státech amerických se již dávno vyskytovaly mohutně stavěné,krátkoosacé kočky v polodivokém prostředí.Prvními chovateli těchto koček byli John a Brenda Sandersovi.Na konci 60. let 20. století byli na dovolené v indiánské rezervaci v Arizoně,kdy našli černé kotě s tabby kresbou a krátkým ocasem a vzali si je domů.Tento kocourek,kterého pojmenovali Yodi,se stal praotcem plemene americký bobtail.John a Brenda již měli domácí kočku jménem Mishi.Když byl Yodi dostatečně starý,spářil se s Mishi a v následném vrhu měla všechna koťata krátký ocasek po svém otci.
Když dvě milovnice koček Mindy Schultz a Charlotte Bentley koťata uviděly,rozhodly se na této mutaci založit plemeno.Vzaly si tedy několik koťat od Yodiho a Mishi s sebou.Časem nechaly zvířata pářit mezi sebou,tak s (dlouhosrstými) domácími kočkami.Do chovného programu byly zařazeny i další krátkoocasé kočky,které byly nacházeny po celé Americe.
Plemený standart amerického bobtaila byl sepsán na konci 70. let 20.století.Asi o 10 let později,v roce 1989,získalo toto plemeno předběžné oficiální uznání.V současnosti je uznávano téměř všemi chovatelskými organizacemi ve Spojených státech amerických,i když CFA uznala amerického bobtaila až v roce 2001.V USA je plemeno poměrně známé a oblébené,jinde je však dosud vídano jen zřídka.


adrenalin park rokytnice airsoft milovice luxusní zahradní oblečení originální dárky paintball paintball milovice milovice paintball paintball shop paintball club milovice paintball rokytnice parfémy levně parfémy levně od fm reality neratovice reality učetnictví od A do Z fm group parfémy fm group tn.cz zajímavá videa na tn.cz reality střední čechy Mirland nábytek e-shop Mirland