Siamské a orientální kočky

Siamská a orientální kočka

 

Výskyt koček podobného vzezření na území dnešního Thajska je popisován v historických pramenech již od 14. století. Patří tedy vůbec k nejstarším plemenům koček na světě. Byly chovány v šlechtických  rodinách a na královském dvoře. Do Velké Británie byla siamská kočka dovezena poprvé v roce 1880 jako dar siamského panovníka britskému konzulovi. Zanedlouho se dostala i do USA.. Křížením s domácími kočkami došlo k poklesu čistokrevnosti tohoto plemene.  Od roku 1984 se chovatelé snaží o obnovení  genotypu siamských koček a chov a obliba tohoto plemene rok od roku vzrůstá.

Nové variety, vzniklé ze spojení siamských koček s jinými plemeny, jsou podle FIF posuzovány jako skupina krátkosrstých koček s odznaky.


adrenalin park rokytnice airsoft milovice luxusní zahradní oblečení originální dárky paintball paintball milovice milovice paintball paintball shop paintball club milovice paintball rokytnice parfémy levně parfémy levně od fm reality neratovice reality učetnictví od A do Z fm group parfémy fm group tn.cz zajímavá videa na tn.cz reality střední čechy Mirland nábytek e-shop Mirland